černé
v Číně též nazývané červené (podle barvy nálevu). Tyto čaje putují ke zpracování přímo z plantáží. Lístky se nejprve nechávají zavadnout za současného vhánění vzduchu při předepsané teplotě a vlhkosti. Během vadnutí se z listů vypařuje voda, měknou, ztrácejí lesk, stávají se křehkými a šednou. Zároveň v nich probíhají chemické změny - rozkládá se část chlorofylu, rozpadají se bílkoviny, probíhá oxidace tříslovin a tvoří se čajové aroma. Zavadlé listy se pak svinují, přičemž praskají a uvolňuje se buněčná šťáva. Potom následuje fermentace, při vzniku éterických olejů se rodí vůně čaje, uvolňuje se tein z vazby na taninu a mění se barva lístků z šedé na tmavočervenou.
Příspěvky
Zlatý déšť z hor Wu-i
10. 5. 2019

Je jedním z černých čajů bohatých na tipsy. Krásně voní hlavně za medem avšak tento druh čaje je poměrně drahý. na každé větvičce je koncový pupen, který dělá tento čaj tak jedinečným.
Ceylon Kenilworth FBOPF
10. 5. 2019

Syté aroma nočních květů vystřídá svěží vůně drobného ovoce a rybízu.
Jün-nan FOP
29. 4. 2019

Jemnější alternativa k hutným a výraznějším černým čajům z Indie. Ideální ke všednodenní snídani pro celou rodinu. Jeho chuť můžete ještě více zjemnit mlékem, nebo osvěžit citronem.
Mount Kenya
29. 4. 2019

Ideální čaj pro výtečnou snídani. Doporučujeme jej vyzkoušet v kombinaci s čokoládou, kakaovými boby nebo sušenkami.