zelené
zelený čaj dává světle žlutý až zelený nálev nahořklé chuti. Farmakologické účinky jsou mnohem silnější než u ostatních čajů. Výroba zeleného čaje zdomácněla zejména v Číně a Japonsku. K zeleným čajům nutno ještě dodat, že je lze použít na další nálev, aniž by ztratily na kvalitě. Prokázané blahodárné účinky těchto nefermentovaných čajů na lidský organismus z nich učinily velice žádaný artikl.
Příspěvky
Tai Mu Long Zhu
9. 6. 2019

Dračí oči nebo též Jasmínové perly vás potěší nejen svou vybraně jemnou chutí, ale i vzhledem. Zkuste je louhovat ve skleněné konvičce a pozorujte, jak se listy svázané do kuliček rozevírají.
Gunpowder
9. 6. 2019

Gunpowder neboli Střelný prach je asi nejrozšířenější a vlastně i nejobyčejnější čínský čaj.
Jasmínové spirálky
3. 6. 2019

Z jeho lehce tropické vůně na vás dýchne bobkový list, citron, pralesní orchidej a zejména jasmínové květy, se kterými se sušil po několik nocí. Uvolní mysl od stresu hektického pracovní dne a po jídle napomůže lepšímu trávení.
Zelený sněžný drak
29. 4. 2019

Otevřte sáček, přivoňte si a ocitnete se v letním lese na mechovém koberci, ze kterého vykukují kloboučky hub. Ačkoli lístky pocházejí z kultivaru určeného pro bílé čaje, zpracované jsou stejně jako oblíbená Dračí studna a stejně dobře vás postaví na nohy během náročného pracovního dne.
Genmaicha
29. 4. 2019

Ačkoli čaj přišel do Japonska původně z Číny, Japonci si během více než tisíce let vytvořili vlastní svébytnou čajovou kulturu. Jedním z jejích projevů je i tato specialita. Jedná se o zelený čaj smíchaný v poměru jedna ku jedné s praženou rýží.